Blog

Oto Ekspertizi Sırasında Yapılan İşlemler

Boya Kontrolü: Oto ekspertizi sırasında ilk yapılan işlemlerden biri aracın boya kontrolüdür. Aracın kaportasında ya da başka bir yerinde boya var mı, varsa ne kadar kalınlıkta bir boya mevcut gibi soruların cevapları aranır. Micron ölçüm cihazı ile yapılan bu işlem sayesinde milimetrik ölçümler yapılır ve elde edilen veriler fabrika verileri ile kıyaslanır.

Bir Eksper Nasıl İnceleme Yapar?

Eksper, bir konu hakkında teknik bilgi ve uzmanlığa sahip kişilere denir. Eksperler sigorta anlaşmazlıklarında ya da yargıya giden durumlarda herhangi bir şeyin değerini belirleyen veya hasar maliyetini tespit eden bilirkişilerdir. 

Oto Ekspertiz Raporu Nedir?

Genel anlamı ile ekspertiz raporu kavramı oldukça geniştir. Ekspertiz raporu birçok sektörde kullanılmaktadır. Bunların başlıcaları; emlak, kredi hatta sigortacılık olarak söylenebilir. Otomotiv dünyasında ise ikinci el araçlar için söz konusu olan bir rapordur. İkinci el bir otomobilin gözle görünen veya görünmeyen hasarlarını ve eksiklerini ortaya çıkaran rapora oto ekspertiz raporu denir.

Otonubil Aksaray Merkez Oto Ekspertiz

Almayı düşündüğünüz ikinci el aracınızın torku ne durumda? “Hasarsız ve değişensiz” ilanı verilen aracın gerçekten hiç hasarı ve değişeni yok mu?

Aksaray oto ekspertiz

Araç almadan önce ne gibi kusurları olduğunu öğrenmeniz gerekiyor. Bu hem alıcı ve satıcı arasındaki güveni koruyor hem de doğru fiyat elde etmenize yardımcı oluyor. Ancak, tek başına satıcının ya da alıcının yaptırmış olduğu kontroller ne yazık ki güven duygusunu zedeleyen bir durum oluyor.

Aksaray oto ekspertiz hakkında

Aksaray Oto Ekspertiz, Aksaray İlinde Oto Test Merkezi hizmetiyle, ikinci el otomobil almayı veya satmayı düşünen herkese, büyük avantajlar sunuyor.

Hangi Araçlar Daha Çok Satılıyor?

2019 yılı Haziran ayı sonu dizel otomobil satışları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 11,25 oranında azaldı. 2019 yılı Haziran sonunda otomobil satış adetleri, 2018 yılı aynı dönem ile kıyaslandığında, dizel payı yüzde 60,55’e (167.031 adet) geriledi.

İkinci El Araç Piyasasında Satışlar Artıyor

İkinci El Araç Piyasasında Satışlar Artıyor

İkinci el araç piyasasının son dönemlerde hızlı bir şekilde arttığı az çok otomobil hakkında bilgisi olan herkesin farkında olduğu bir durum.

2.el araç ekspertiz zorunlu oluyor

2.el araç ekspertiz zorunlu oluyor

2.El Araç Alımlarında mağduriyet yaşayan kişilere devlet yardım elini uzatıyor. Araç Ekspertizi zorunlu oluyor.